Avvalroq "O‘zbekiston madaniy merosi jahon to‘plamlarida" loyihasi doirasidagi turkum kitob-albomlar Samarqand viloyatidagi turli tashkilotlarga beminnat tarzda taqdim etilayotgani haqida xabar bergandik.
5—6-mart kunlari yana 6 ta tashkilotga 60 jild kitob-albom yetkazib berildi:
• "Zilol baxt" mehmonxonasi
• "Zarafshon Parkside" mehmonxonasi
• Markaziy bank Samarqand viloyat bosh boshqarmasi
• "Infinbank" Samarqand viloyati filiali
• Samarqand davlat universiteti
• Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universiteti
Yana 6 manzilga 60 jild kitob-albom taqdim etildi (Fotolavha)
"Kitoblar mehmonxonamiz ko'rki bo'ladi"
"Mehmonxonamizda turli kitoblar uchun alohida kutubxona tashkil qilishni reja qilib yurgandik. Bugun bizga sovg'a qilingan ushbu to'plam kutubxona ochishimiz uchun yana bir turtki bo'ldi. O'ylaymizki, madaniy merosimizga bag'ishlangan, ko'rkam muqovali bu kitoblar ham mehmonxonamiz, ham kutubxonamiz ko'rki bo'ladi", - dedi "Zarafshon Parkside" mehmonxonasi ma'muriyati.
"Bir dona bor edi, yana o'nta qo'shildi"
"Samarqandda o'tkazilgan Xalqaro Kongress tadbirida qatnashib, ushbu kitob-albomlarning bir dona jildiga ega bo'lgandim. Kitob ichidagi ma'lumotlar juda qimmatli, noyob osori-atiqalar, artefaktlarning sifatli suratlari bilan boyitilgan. Shaxsan menda katta taassurot qoldirgan. Bugun mehmonxonamizga sovg'a qilingan 10 jild kitob ham xodimlarimizda, kelgan mehmonlarda qiziqish uyg'otishi aniq. Fursatdan foydalanib, mazkur xayrli ishlarni boshida turgan WOSCU raisi, "O‘zbekiston madaniy merosi jahon to‘plamlarida" loyihasi rahbari Firdavs Abduxoliqovga minnatdorlik bildiraman", - dedi "Zilol baxt" mehmonxonasi direktori S. Ismatov.
Eslatamiz, Samarqand viloyati bo'ylab jami 1650 jild “O‘zbekiston madaniy merosi jahon to‘plamlarida” kitob-albomlarini topshirish rejalashtirilgan. Jarayonlar davom etmoqda.

We previously reported that a series of book-albums within the framework of the project "Cultural Heritage of Uzbekistan in World Collections" are being provided free of charge to various organizations in the Samarkand region.
From March 5th to 6th, 60 volumes of book-albums were delivered to 6 more organizations:
- Hotel "Zilol Bakht"
- Hotel "Zarafshon Parkside"
- Main Directorate of the Central Bank of Samarkand Region
- Samarkand Regional Branch of "Infinbank"
- Samarkand State University
- Samarkand State University of Veterinary Medicine, Animal Husbandry and Biotechnologies.
"Books are the beauty of our hotel"
"We were planning to create a separate library for various books in our hotel. This collection, which was gifted to us today, became another impetus for opening a library. We believe that these beautifully bound books, dedicated to our cultural heritage, will be the beauty of both our hotel and our library", said the administration of the "Zarafshon Parkside" hotel.
"There was one, ten more were added"
"I participated in the International Congress in Samarkand and received one volume of these books and albums. The information contained in the book is very valuable, enriched with high-quality photographs of unique antiquities and artifacts. Personally, I was very impressed. The 10 volumes of books donated to our hotel today will undoubtedly arouse interest among our employees and guests. Taking this opportunity, I would like to express my gratitude to the chairman of WOSCU, the head of the project "Cultural Heritage of Uzbekistan in World Collections", Firdavs Abdukhalikov, who spearheaded these good deeds", said the director of the "Zilol Bakht" hotel, S. Ismatov.
As a reminder, a total of 1,650 volumes of book-albums "Cultural Heritage of Uzbekistan in World Collections" are planned to be presented throughout the Samarkand region. The process is ongoing.